Ziua Națională a Lecturii a fost marcată la Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Hărman printr-o serie de activități desfășurate atât la învățământul primar, cât și la cel gimnazial. Cu acest prilej, a fost adusă în prim-plan literatura pentru copii, scrisă de autori români contemporani, precum: Cristina Andone, Florin Bican, Ioana Nicolae, Simona Antonescu și, nu în ultimul rând, Victoria Furcoiu, care a fost din nou prezentă în mijlocul nostru.
![Ziua Lecturii](https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Ziua-Lecturii-f-300x150.webp 300w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Ziua-Lecturii-f-768x384.webp 768w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Ziua-Lecturii-f-600x300.webp 600w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Ziua-Lecturii-f.webp 1024w)