În cadrul unității de învățare ,,Ereditate și variabilitate", elevii clasei a VIIIa A au efectuat proiecte a căror tema de dezbatere a fost ,,EREDITATE VERSUS EDUCAȚIE".
Astfel, elevii au îmbinat munca în echipa cu interdisciplinaritatea, reușind sa prezinte proiecte deosebite privind ,,Transmiterea caracterelor ereditare în familii de muzicieni, sportivi, artiști plastici."
![Ereditate versus educație](https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/10/Ereditate-versus-educatie-0f-300x150.webp 300w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/10/Ereditate-versus-educatie-0f-768x384.webp 768w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/10/Ereditate-versus-educatie-0f-600x300.webp 600w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/10/Ereditate-versus-educatie-0f.webp 1024w)
Imagini de la eveniment