Ziua Internațională a Cititului Împreună
la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Hărman
Campania națională
Citim împreună, România: O Carte, Un Glas, Multe Urechi
s-a desfășurat și la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Hărman, ocazie cu care cu toții am sărbătorit Ziua Internațională a Cititului Împreună, marcată în fiecare an pe data de 1 februarie.
![Citim impreuna](https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/02/Citim-impreuna-f-300x150.webp 300w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/02/Citim-impreuna-f-768x384.webp 768w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/02/Citim-impreuna-f-600x300.webp 600w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2023/02/Citim-impreuna-f.webp 1024w)
Elevii noștri, de la toate ciclurile de învățământ, s-au bucurat de mommentele de lectură, prilej cu care au deschis noi povești sau le-au continuat pe cele deja începute. În fiecare clasă, vocile care avut curajul să citească pentru zecile de urechi ascultătoare au fost premiate, împreună cu cei mai destoinici ascultători. Îi felicităm și pe unii și pe alții, invitându-i incă de pe acum, pentru anul viitor, la o nouă aventură a lecturii.